Edukatívne hračky - prečo si ich vybrať?

Každé detstvo by malo byť plné zábavy, hier ale aj spoznávania, zvedavosti a tiež učenia. A najlepšie je, keď sa toto všetko spojí do jedného. Veď aj hry a hračky plné zábavy, môžu byť na druhej strane náučné.

Ak chcete, aby malo vaše dieťa podnetné detstvo, prispôsobte tomu aj jeho hračky, tie by mali byť edukatívne.

Viete aké sú to edukatívne hračky?

Zrejme vám to nikdy nenapadlo, ale s takýmto hračkami sme sa hrali už aj my a vedeli sme pri nich stráviť dlhé hodiny. Kocky z ktorých sme skladali obrázky, drevené tvary, ktoré sme vkladali do pripravených otvorov, ale aj také puzzle.

Edukatívne hračky majú deti nabádať, aby riešili problém a zároveň stimulujú vývoj ich jemnej motoriky. Vaša ratolesť sa tak hrá, zabáva a pritom ani nevie, že sa učí. My vám prinášame päť dôvodov, prečo si vybrať práve edukatívne hračky.

Jemná motorika je základ

Dôležitou schopnosťou, ktorú sa deti musia učiť, je práve jemná motorika. Potrebné je jej rozvíjanie už od útleho detstva. Výbornou hračkou na rozvíjanie, je labyrint, motorická kocka ale aj rôzne druhy stavebníc.

Logické myslenie už od mala

Aj keď sa môže zdať, že logické myslenie je niečo, čo trénujú až deti na základnej škole, nie je to pravda. Už menšie deti môžu trénovať logiku pri vzdelávacích hračkách. Stačí vybrať tie správne. Zvoľte napríklad klasické človeče nehnevaj sa, alebo puzzle. Dieťa pri takejto hre pochopí, čo je taktika a trénuje si logické myslenie. Neskôr bude pre neho jednoduchšie, riešiť matematické úlohy.

Podporte sústredenie

Motorické a balančné hračky sú výborným základom pre budovanie pozornosti a vytrvalosti. Deti sa koncentrácií musia učiť. Najprv síce vydržia len chvíľku, no časom sa budú vedieť sústrediť dlhšie. Oceníte to pri činnostiach, pri ktorých vaše dieťa doteraz nevedelo obsedieť. Po trénovaní koncentrácie, a teda aj vytrvalosti, už vydrží sedieť aj pri rodinnom obede.